Perełki Turystyczne
Szlak E.Laskera
Polecamy
Perły, Perełki turystyczne za 2017 rok . Drukuj Email

ImageJuż dwunasty raz przyznano najważniejsze z nagród w Barlinku w dziedzinie turystyki. Gala wręczenia Pereł, Perełek oraz Wyróżnień Turystycznych za rok 2017, miała miejsce w czwartek 15 lutego 2018 r. W tym roku uroczystość odbyła się w przyjaznym wnętrzu restauracji „Strzelecka 18”, a poprowadziła ją Katarzyna Mielcarek z CIT Barlinek w towarzystwie Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego. Specjalnymi gośćmi były Królowa Puszczy Barlineckiej Weronika Motyka oraz Boginka Moriana Aleksandra Motyka. 

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili również Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Marek Migdal i Prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki Wojciech Heliński. Jak co roku jest zawsze podsumowanie sezonu turystycznego w liczbach.

Według danych zebranych w zeszłym roku przez Centrum Informacji Turystycznej, CIT a co się z tym wiąże i Barlinek odwiedziło 2286 osób z czego 1590 to Polacy. Natomiast jak wynika z informacji przekazanych przez hotele i pensjonaty z oferty noclegowej przez nie przygotowanej skorzystało 13764 turystów z czego 8226 to Polacy. Ponieważ dane te dotyczą 5 największych obiektów noclegowych można założyć że realna liczba odwiedzających turystów Barlinek w 2017 roku była bliska 20 000. Spotkanie to było również sposobnością do zaakcentowania, iż obchodzony jest w tym roku okrągły jubileusz, czyli dziesiąte urodziny Barlinka jako Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Burmistrz pogratulował tego jubileuszu i Katarzynie Mielcarek Pełnomocnikowi Burmistrza Barlinka ds. wdrażania marki nordic  walking , przekazał kwiaty i podziękowania za wytrwałe i efektywne prowadzenie promocji tej inicjatywy. Przypomnę, że Burmistrz Barlinka także wielokrotnie czynnie reprezentował Europejską Stolicę Nordic Walking na zawodach w kraju. Następnie zaprezentowane zostały nagrody i wyróżnienia.


Jako gość wieczoru wystąpił w gitarowym mini koncercie Jacek Rudnicki. Prof. dr. Hab. n. med. który przyjechał specjalnie na tę uroczystość ze Szczecina aby zaprezentować utwory muzyczne do których sam napisał teksty. Jest także autorem rysunków satyrycznych i edukacyjnych, tekstów poetyckich i piosenek. Zaprezentował także tomik poezji.


Po zakończeniu oficjalnej części gali przyszedł czas na mniej oficjalne rozmowy. Dla gości tego wydarzenia gospodarze przygotowali słodką niespodziankę. Odbyła się wówczas premiera kulinarna słodkiej specjalności restauracji tort – plaster miodu i słodkie ciasteczka wykonane na bazie regionalnego produktu Miodów z Puszczy Barlineckiej. Słodkie regionalne pyszności będą dostępne na stałe w restauracji.   

Uroczystość wręczenia Pereł, Perełek oraz Wyróżnień Turystycznych przygotowało BOK – Centrum Informacji Turystycznej Katarzyna Mielcarek i Olga Napierała przy współpracy Restauracji Strzelecka 18. Akustycznie spotkanie realizował Mateusz Zych.

Perły i Perełki i Wyróżnienia Turystyczne za 2017 rok.
Impreza 15 lutego 2018. Miejsce: Restauracja  „Strzelecka 18”, godz. 18.00

Perły Turystyczne 2017

1. Restauracja Strzelecka 18 - nowy obiekt gastronomiczny o dobrym standardzie i ciekawej ofercie kulinarnej.
2. Pani Ewa Halina Dzierbunowicz i Pan Stanisław Rewers za opracowanie i   publikacje dotyczące historii Barlinka: Historia Zakładu z Doliny Płoni „Pionierzy” 2016r.,  Historia Zakładu z Doliny Płoni w Barlinku 2014r.
3. Barlinecko-Gorzowski Park  Krajobrazowy - za 25 lat działania i tworzenie  najciekawszej atrakcji  edukacyjno - przyrodniczej gminy Barlinek.  
4. Ogród Dendrologiczny w Przelewicach - za wieloletnią współpracę w dziedzinie turystyki przyrodniczej i wzajemną promocję naszych miejscowości (najbardziej odwiedzana atrakcja przez turystów przebywających w Barlinku).
5. The North Event  Krzysztof Walczak - za wieloletnią współorganizację i promocję  Mistrzostw Polski NW i Mistrzostw Europy w 2017r.  

 

Perełki Turystyczne 2017

1.    Bar Pod Papugami - za otwarcie nowej jednostki gastronomicznej z ofertą koncertów, turniejów sportowych i zabaw tanecznych.
2.    Iwona Bogusław Feel Good Cafe - za otwarcie nowej kawiarni z ofertą potraw dietetycznych i fit. Oferta kulinarna wpisuje się w zasady promowania zdrowego stylu życia w Europejskiej Stolicy Nordic Walking.
3.    Niezależny Portal Internetowy Barlinek24.pl - za 10 lat działania prasowego i promowanie Barlinka w publikacjach internetowych.
4.    Ochotnicza Straż  Pożarna w Barlinku - za promocję Barlinka w programie o zabytkowym samochodzie strażackim w telewizji ogólnopolskiej oraz ekspozycję historycznego sprzętu gaśniczego.
5.    VAG Addiction Barlinek - za zorganizowanie kolejnego ponadregionalnego zjazdu pasjonatów motoryzacji w formie festynu rodzinnego. Podczas imprezy można było zobaczyć 250 samochodów i wiele atrakcji festynowych.   
6.    Stowarzyszenie Lider Pojezierza - za organizację imprezy Jarmark Wielkanocny z kiermaszami rękodzieła, produktów regionalnych i polskimi tradycjami wielkanocnymi oraz imprezy „Sąsiadki z za miedzy” (spotkanie  przedstawicieli 13 gmin, które organizowane jest od 7 lat w Barlinku).
7.    Letnie Wieczory Filmowe BOK - za zorganizowanie bardzo popularnych wieczorów filmowych z atrakcjami. Oferta jest bezpłatna kierowana do mieszkańców miasta i turystów.

 

image061.jpg
image065.jpg
image067.jpg
image072.jpg
image076.jpg
image089.jpg
image098.jpg
image108.jpg
image111.jpg
image116.jpg
image123.jpg
image134.jpg
image154.jpg
image159.jpg
image173.jpg
image181.jpg
image191.jpg
image198.jpg
image204.jpg
image209.jpg
image224.jpg
image228.jpg
image230.jpg
image258.jpg
image262.jpg
image266.jpg
image280.jpg
image282.jpg
image289.jpg
image291.jpg
image296.jpg
image301.jpg
image303.jpg
image310.jpg
image315.jpg
image336.jpg
image346.jpg
image358.jpg
image371.jpg
image379.jpg
   

 
  • Polish
  • German
  • English
Fotogaleria
Lokalne baśnie
Kino Panorama
Tarzan Park
Sztorm
Mistrzostwa Polski
Certyfikaty
Licznik odwiedzin
Jesteś 6043391 Gościem