Perełki Turystyczne
Szlak E.Laskera
Polecamy
Narodowe Czytanie 2017 w Bibliotece Publicznej w Barlinku. Drukuj Email

ImageW sobotę 2 września 2017 roku o godzinie 11 zapraszamy do Parku obok Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9 w Barlinku. 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest po patronatem Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa, a w ubiegłym roku Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku zostało Wesele. Dramat Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania.

Wesele. Dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, powstało na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. W tym samym roku w Krakowie Wesele zostało opublikowane po raz pierwszy.

 

Image

 

 
  • Polish
  • German
  • English
Fotogaleria
Lokalne baśnie
Kino Panorama
Tarzan Park
Sztorm
Mistrzostwa Polski
Certyfikaty
Licznik odwiedzin
Jesteś 6038934 Gościem