Jezioro Barlineckie
Zapraszamy do Barlinka
Mistrzostwa Polski Nordic Walking
Królowa Puszczy Barlineckiej
Park im. Emanuela Laskera
Bądź aktywny
Rynek Miasta
Jezioro Barlineckie
Piękne i urocze Jezioro Barlineckie, zachęca do spacerów mieszkańców i turystów. Szczególnie warto tu przyjechać na weekend, w sezonie letnim.
Zapraszamy do Barlinka

Barlinek jest magicznym miasteczkiem, otwartym dla wszystkich gości – to właśnie tutaj, w scenerii starych kamieniczek, zabytkowych murów obronnych, gościnnego rynku z widokiem na malownicze…

Mistrzostwa Polski Nordic Walking
Rozgrywane są na dystansie 5 i 10 km z podziałem na poszczególne kategorie, przy czym nagradza się troje najlepszych zawodników konkretnej kategorii z podziałem na mężczyzn i kobiety.
Królowa Puszczy Barlineckiej
Królowa Puszczy Barlineckiej zaprasza do Barlinka
Park im. Emanuela Laskera
Emanuel Lasker - Szachowy mistrz świata w latach 1894 - 1921. Filozof i matematyk.
Bądź aktywny
Bądź aktywny z nami - Barlinek ZAPRASZA!
Rynek Miasta
Rynek Staromiejski, położony w samym sercu Barlinka jest najstarszą częścią miasta. Tak jak obecnie, tak i w czasach średniowiecza był centrum miasta.
loading...
Przewodnik dla Turysty
Skarby kultury
Trasy rowerowe
Centrum Nordic Walking
Zawody NW 2018
Zapraszamy do Barlinka!

Uroczo położone miasto w południowej części województwa zachodniopomorskiego, na skraju rozległej Puszczy Barlineckiej, w otoczeniu licznych jezior, lasów i wyniosłości terenowych. Położenie Barlinka stwarza dobre warunki dla rozwoju indywidualnej i zorganizowanej turystyki pieszej i samochodowej. Największym i najpiękniejszym zbiornikiem wodnym jest jezioro Barlineckie o pow. 272 ha. O atrakcyjności jeziora i jego otoczenia decyduje urozmaicona linia brzegowa, 4 wyspy oraz liczne zatoki i półwyspy, a także kontrastujące z płaskim lustrem wody strome zbocza wzgórz miejscami otaczające jezioro. 

 

Fotociekawostki
Polecamy Państwu, na spacery i odpoczynek w ciszy, piękne jesienią i zimą, lasy i jeziora okolic Barlinka.
Nordic Walking to sport nad wyraz łagodny, oszczędza cały aparat lokomocyjny organizmu.
BARLINEK nosił niegdyś ze względu na swoją popularność przydomek „Perły Nowej Marchii”.
Wydarzenia i imprezy które odbędą się w najbliższym czasie w Barlinku. Zapraszamy na Barlineckie Świętojanki i Koronację Królowej Puszczy.
Barlinek - to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, tutaj każdego turystę zaskoczy urzekające piękno jezior i otaczającej przyrody.
Położenie Barlinka sprzyja rozwojowi indywidualnej i zorganizowanej turystyki pieszej i samochodowej. To wyjątkowe miejsce.

Skarby Kultury

loading...
Accordion 1

Szlaki turystyczne

loading...
Accordion 2

Trasy Nordic Walking

loading...
Accordion 3

Spacer po Barlinku

loading...
Accordion 4

University template  WCAG 2.0

 

Obecnie gmina Barlinek zajmuje powierzchnię ok. 258 km2, z czego na miasto przypada 17 km2. Ogólna liczba ludności to ok. 20 tys. w tym miasto liczy ok. 15 tys.  mieszkańców. Prawie 50% powierzchni stanowią lasy3% jeziora. Największym i najpiękniejszym zbiornikiem wodnym jest jezioro Barlineckie o pow. 272 ha. O atrakcyjności jeziora i jego otoczenia decyduje urozmaicona linia brzegowa, 4 wyspy oraz liczne zatoki i półwyspy.

+48 95 7462 874
it.barlinek@wp.pl
ul. Paderewskiego 7 74-320 Barlinek

Back to top