Perełki Turystyczne
E.Lasker-Route
Wir empfehlen
Prenzlau Drucken E-Mail

Image


Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego niemieckiego miasta partnerskiego Prenzlau.

Prenzlau to 20 tysięczne miasto, stolica powiatu Uckermark o powierzchni: 14.217 ha, położone nad pięknym jeziorem Unteruckersee. Miejscowość oferuje rozmaite możliwości kulturalnej i sportowej aktywności, bliski kontakt z naturą i inne atrakcje, co w połączeniu z nowoczesną bazą noclegową oraz bliskim sąsiedztwem z Polską czyni je interesującym kierunkiem wycieczek.

Image

W Prenzlau można znaleźć wiele ciekawych zabytków architektury, przede wszystkim sakralnej. Wśród wielu zabytków warto obejrzeć przykłady architektury gotyckiej na szlaku wzdłuż murów miejskich oraz sakralne obiekty usytuowane w różnych częściach miasta. Szczególnie godna polecenia jest wizyta w obiektach Klasztoru Dominikanów, w którym znajduje się kulturalne centrum miasta. Znajdują się tam między innymi: Muzeum Historii Kultury, Historyczne Archiwum Miejskie, punkt informacji i galeria sztuki.

Image

Miasto oferuje wiele atrakcji dla pasjonatów turystyki aktywnej i przyrodniczej. W pobliżu jezior Unterucker i Oberucker, połączonych kanałem, znajdują się obszary przygotowane do wędrówek pieszych i rowerowych oraz wypraw łodziami. Chętni mogą skorzystać z przejażdżki statkiem lub słowiańską łodzią po Jeziorze Uckersee.

Image

Przez cały rok w Prenzlau odbywają się liczne wydarzenia sportowe i kulturalne: żeglarskie, rok rocznie odbywający się kiermasz Uckermarkt z ofertą regionalnych handlarzy, zawody sportowe, święto miasta, organizuje targi energii, koncerty rockowe na scenie na wolnym powietrzu.

Główną atrakcją miasta Prenzlau w roku 2013 bedzie Brandenburska Wystawa Ogrodnicza. Na liczacej prawie 13-hektarów powierzchni w centrum miasta utworzone zostaną wystawy kwiatów, roślin, owoców i warzyw, ogrody tematyczne, hala kwiatowa oraz punkty gastronomiczne. Całość wzbogacona zostanie bogatym kalendarzem imprez kulturalnych. Wystawa ogrodnicza w Prenzlau otwiera swoje podwoje od 13 kwietnia 2013 , trwać będzie do 6 października 2013.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach internetowych:

http://www.prenzlau.eu
http://www.prenzlau-tourismus.de
http://www.laga-prenzlau2013.de/pl
 
  • Polish
  • German
  • English
Fotogaleria
Lokalne baśnie
Kommunikation
Tarzan Park
Sztorm
Mistrzostwa Polski
Certyfikaty