Perełki Turystyczne
Szlak E.Laskera
Polecamy
Teatr Poezji Drukuj Email

Teatr Poezji "Wiatrak" - twórczy aktywny 25-latek Do tej pory ok. 70 premier w tym spektakle poetyckie, kabaretowe, widowiska i happeningi. Występy w Niemczech i Szwecji. Aktualnie grupa liczy ok. 40 osób i conajmniej drugie tyle aktywnych przyjaciół. WIATRAK jest gospodarzem Barlineckiego Lata Teatralnego - w 2006 r odbywa się jego XIV edycja.

   

Jest to jedna z największych imprez teatralnych w regionie. Ma charakter międzynarodowy, a to za sprawą Artystycznego Obozu Wolontariackiego, który funkcjonuje przy BLT od 7 lat. Przez 6 sierpniowych dni w mieście szaleją artyści wszelakiego autoramentu. Amatorskie zespoły teatralne z całej Polski prezentują swoje spektakle i uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach artystycznych. Byli już u nas i uczyli młodzież między innymi: Jan Machulski, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Wojciech Malajkat, Ireneusz Krosny.

   

Główna dewiza WIATRAKÓW: "Jesteśmy nastawieni na proces twórczy, a nie na finalny fajerwerk" Opiekunem grupy od początku jest Elżbieta Chudzik, od kilku lat z asystentką Martą Zmarzlik.

Galeria FOTO: www.blt.szymtech.nazwa.pl 

 
  • Polish
  • German
  • English
Fotogaleria
Lokalne baśnie
Kino Panorama
Tarzan Park
Sztorm
Mistrzostwa Polski
Certyfikaty