Perełki Turystyczne
Szlak E.Laskera
Polecamy
Panorama Drukuj Email

Tak jak wszystkie drogi prowadziły kiedyś do Rzymu, tak w Barlinku-do Rynku. W przedświcie wybiegających zeń ku zachodowi ulic piętrzy się wysokie wzgórze. Z jego wierzchołka roztacza się szeroka panorama na leżące poniżej miasto. Szczyt wzgórza dźwiga dwie budowle: starą i nową. Obydwie są siedzibą Barlineckiego Ośrodka Kultury (BOK), który od rozpościerających się zewsząd widoków otrzymał nazwę: "Panorama". Stary budynek jest pamiątką po sławnej w czasach Laskera restauracji - nowy, to wzniesiona zewsząd latach 1970-80, nowoczesna sala widowiskowa.

BOK jest centrum życia kulturalnego miasta. Na co dzień spotykają się tu miłośnicy literatury oraz twórcy i pasjonaci sztuki, poezji, tańca, muzyki... Przede wszystkim jednak BOK jest organizatorem cyklicznych imprez ogólnopolskich i międzynarodowych: od Lata Teatralnego aż po prezentacje, widowiska i plenery plastyczne.

Związek Barlinka z arcymistrzem akcentowany jest poprzez odbywające się tu od 1992 roku Międzynarodowe Festiwale Szachowe poświęcone pamięci dr Emanuela Laskera. Jego rodzinny dom z wmurowaną w 2001 r. tablicą pamiątkową stoi nieopodal Wzgórza, przy ul. Chmielnej 7.

Kazimierz Hoffmann


 
  • Polish
  • German
  • English
Fotogaleria
Lokalne baśnie
Kino Panorama
Tarzan Park
Sztorm
Mistrzostwa Polski
Certyfikaty