Perełki Turystyczne
Szlak E.Laskera
Polecamy
Trasy rowerowe Drukuj Email

ZNAKOWANE SZLAKI KOLARSKIE w Gminie Barlinek Władze samorządowe miasta i gminy Barlinek podjęły decyzje o utworzeniu znakowanych szlaków rowerowych na terenie gminy.

Założono wykonanie dwóch szlaków liniowych w układzie północ - południe. W wyniku porozumienia władz, samorządowych Barlinka i gminy Przelewice dla obu szlaków punktem początkowym (końcowym) jest Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Podnosi to jeszcze bardziej atrakcyjność szlaków. Oba szlaki posiadają, duże walory przyrodniczo-krajobrazowe. W powiązaniu z historią i zabytkami, stanowić będą atrakcję dla coraz bardziej rozwijającej się i powszechnej turystyki kolarskiej.  Walory historyczno krajoznawcze szlaków. 

Projektowane znakowane szlaki rowerowe przebiegać będą terenami Barlinecko Gorzowskiego Parku Krojobrazowego. Szczególnie szlak „Barlinecki” (kolor czerwony), którego północny odcinek swoją trasą przechodzi również przez kulturowo-krajobrazowy park „Dolina Płoni”. Szlak „Zachodni (kolor niebieski) po opuszczeniu Barlinecko - Gorzowskiego Parku Krajobrazowego wprowadza turystów na trasę o niewielkim pofałdowaniu przez miejscowości zazwyczaj położone nad jeziorami polodowcowymi z reguły z przeszłością historyczną.

wypożyczalnie rowerów >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
mapa (pdf) 5MB

 
  • Polish
  • German
  • English
Fotogaleria
Lokalne baśnie
Kino Panorama
Tarzan Park
Sztorm
Mistrzostwa Polski
Certyfikaty