Perełki Turystyczne
Szlak E.Laskera
Polecamy
LOT dla regionu Drukuj Email

Z inicjatywy Burmistrza Barlinka Zygmunta Siarkiewicza w dniu 16.05.br. w nowowyremontowanym pałacu w Przelewicach odbyło się spotkanie inicjujące powołanie Lokalnej Organizacji Turystycznej skupiającej 7 gmin z południowej części woj. zachodniopomorskiego i 1 z woj. lubuskiego. W spotkaniu udział wziął wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Kadłubański, wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Henryk Rupnik, członek zarządu Zachodniopomorskiej Organizacji Turystycznej Żaneta Krüger, wójtowie,  burmistrzowie oraz przedstawiciele gmin zainteresowanych tą ideą.

Chęć członkostwa w LOT wyraziły gminy: Barlinek, Choszczno, Drawno, Ińsko, Myślibórz, Przelewice, Recz i Strzelce Krajeńskie.

Rozpoczynając dyskusję nad celowością powołania tej organizacji wszystkie gminy w krótkiej prezentacji przedstawiły swoje walory obejmujące atrakcje przyrodnicze, zabytki, oferty spędzania wolnego czasu, kulturalne oraz zaplecze turystyczne. Analizując zalety i niedostatki poszczególnych gmin uczestnicy spotkania stwierdzili zgodnie, że atutem tego regionu jest przede wszystkim jego urokliwe położenie dające możliwości zorganizowania wypoczynku wśród lasów i jezior, ale także bardzo bogata, wzajemnie uzupełniających się oferta imprez kulturalnych i sportowych. Połączenie tych składników stwarza doskonałe warunki dla uprawiania różnych form turystyki i daje szanse na szerzej zakrojoną promocję. Konieczne staję się zatem opracowanie wspólnej oferty produktu turystycznego, który będzie czytelnym znakiem rozpoznawczym regionu, wyróżniającym go wśród wielu innych. Jednym z warunków skutecznego budowania takiego produktu jest spójna i konsekwentnie prowadzona przez zainteresowane gminy polityka działań promocyjnych. Stworzenie takiego produktu prowadzi do zwiększenia atrakcyjności regionu dla turystów, ale także dla potencjalnych inwestorów. Przy jego tworzeniu niezbędna jest współpraca z podmiotami świadczącymi usługi turystyczne: hotelarzami, branżą gastronomiczną, czy też rzemieślnikami. Głównymi celami Lokalnej Organizacji Turystycznej będzie kreowanie i upowszechnianie wizerunku regionu jako terenu atrakcyjnego turystycznie i promowanie jego oferty zarówno w kraju jak i za granicą.

W dniu 01.06.br odbędzie się kolejne spotkanie podczas którego zostanie wyłoniony komitet założycielski LOT. Jego członkowie zajmą się stroną formalną zmierzającą do zarejestrowania organizacji jako stowarzyszenia.

 
  • Polish
  • German
  • English
Fotogaleria
Lokalne baśnie
Kino Panorama
Tarzan Park
Sztorm
Mistrzostwa Polski
Certyfikaty
Licznik odwiedzin
Jesteś 6068274 Gościem